Çameli Kaymakamlığı,Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Sporları Fedarasyonu tarafından, Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası 10-13 Ağustos Tarihlerinde Çameli ilçesinde düzenlenecek.

Mayıs Ayında İstanbul ,İzmir,Aydın,Manisa ,Muğla ,Eskişehir bölgelerinden 25 Paraşütçü ve 7 Yelken Kanat sporcusu 2140 metre zirve’de Yaylacık Dağı pist alanında antreman uçuşları yaptılar antreaman uçuşlarında ve teknik çalışmalarda Yelken Kanat Rampası için teknik alt yapı hususlarında Çalışmalar yaparak Çameli Kaymakamlığı,Çameli Belediyesi Türkiye Hava Sporları Fedarasyonu YelkenKanat Türkiye Şampiyonası için hazırlıklar tamamlanarak geri sayım başladı.

YELKENKANAT’DA YAYLACIK MERKEZ OLACAK

Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN ; Artık Biz Hava Sporlarında en önemli merkezlerden biriyiz yaklaşık 4 yıldır uluslararası yamaç paraşütü yarışmalarıne ev sahipliği yapıyoruz yamaç paraşütü etkinliklerimizle katılımcılarımız hem gökyüzünü renklendirirken organisazyona gelen misafirlerimizde Çameli’nin doğası ve güzelliklerini yakından tanıma fırsatı buluyor Hava sporlarına her zaman hizmet etmek için bu organizasyonları düzenliyoruz. Tüm yelken pilotlarına kazasız, belasız başarılı uçuşlar temenni ediyorum. Yelkenkanat Türkiye Şampiyonası’na Türkiye’den 45 sporcu katılacak .Yelken Kanatın önemli parkurları olan Eskişehir, THK Eskişehir İnönü Uçuş Okulu,Kayseri, Ali Dağı Muğla, Babadağ’dan sonra Çameli Yaylacık Dağı gelecek dedi