• 26-27 AĞUSTOS 2017
    TÜRKİYE DAĞ BİSİKLETİ MARATON ŞAMPİYONASI
  • Çameli Cycling
    Çameli Cycling
  • Çameli Cycling
    Çameli Cycling

ÇAMELİ YAYLALARINA DAĞ BİSİKLETLİ VE YOL BİSİKLETLİ TURLAR

Bisiklet ve doğa sporları sayesinde, ülkemizin ve yöremizin doğası, yaşam kültürünün tanıtılması, yerel topuma bisikletli yaşamı sevdirmek ve spor alışkanlığı kazandırmak ayrıca doğa tutkunlarının bir araya getirerek farkındalık yaratmayı amaçlamaktayız.

Bu kapsamda her yaşta bisiklet kullanımını desteklemek, ulusal ve uluslararası düzeyde, doğa sporları, bisiklet kullanma alışkanlıkları ve beraberinde tarih, doğa, yaşam kültürü, İlçemizin ve mahallelerimizin turizme kazandırılması, doğa sporlarının etkin olması, çocuklarımızın enerjilerini boş zamanlarında spor ile harcamalarını sağlayarak kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaları, obeziteyle mücadele ile sağlıklı nesiller yetiştirmek misyonumuz olacaktır.

Bu nedenle Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı GEKA destekleri ile bölgemizde toplamda 650 km, 59 adet bağımlı ve bağımsız yürüyüş rotaları belirledi. Çameli'de 1000 km’lik 40 adet bağımsız dağ bisikleti rotalarının çıkartılması ve uluslararası standartlara uygun levhalandırma ve işaretleme çalışmaları devam etmekte olup sitemizde tüm rotalara ulaşma imkânı verilmektedir. Ayrıca Çameli yürüyüş rotalarına ve zorluk derecelerine www.kibyratistrekking.com adresinden ulaşmak mümkündür.

ÇameliBelediyesi,Çameli Kaymakamlığı ortaklığı ile her yılın belirli tarihlerinde bisiklet festivalleri ve dağ bisikleti yarışları düzenlemektedir.
Tüm doğaseverleri Çameli’nin eşsiz doğasını, tabiatını, yetiştirdiği doğal ürünlerini, bölge halkının yaşam kültürünü ve misafirperverliğini deneyimleyebilmeleri için İlçemize bekliyoruz.

Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.
Mustafa Kemal Atatürk

cameli-bisiklet-sponsorlar