Yol Tarifi

Fethiye’den – Çameli’ye Ulaşım :  (Mesafe : 76,50 km, Araba ile : 1 saat 24 dakika, Harita için tıklayınız)

Dalaman’dan – Çameli’ye Ulaşım :  (Mesafe : 118 km, Araba ile : 2 saat 6 dakika, Harita için tıklayınız)

Denizli’den – Çameli’ye Ulaşım :  (Mesafe : 77,50 km, Araba ile : 1 saat 2 dakika, Harita için tıklayınız)

Antalya’dan – Çameli’ye Ulaşım :  (Mesafe : 171 km, Araba ile : 2 saat 25 dakika, Harita için tıklayınız)

İlçemiz Ege ve Akdeniz bölgeleri sınırında olup Denizli İline Acıpayam ve Serinhisar ilçeleri güzergahından 107 km lik asfalt yol ile bağlantılı olup Fethiye ye 80 km. ormanla çevrili asfalt yolla bağlıdır.  İlçemiz ayrıca Burdur İline Bağlı Gölhisar ilçesi üzerinden 160 km’lik yolla Antalya ve Alanya bağlantısı da bulunmaktadır.

İlçemize bağlı 28 mahalle bulunmakta olup, İlçe merkezi ve mahalleler arasında ulaşım çok kolaydır. İlçenin diğer mahallelere olan bağlantıları asfalt ve bakımlıdır. İlçemize bağlı Arıkaya ve Gürsu mahallelerinden stabilize yolu takip ederek yaz mevsimi ortalarına kadar kar kaplı olan Garkın yaylasından Antalya Kemer’e ulaşmak mümkündür. Çameli’nin çevre il ve ilçe merkezleri ile bağlantılı yolları her mevsim şartlarında açıktır.

Yakın ilçe merkezlerinden olan Acıpayam’a, ilçemiz mahallelerinden Gökçeyaka – Kalınkoz -Yaylapınar istikametinden Gireniz vadisine inilmekte ve Kelekçi kasabası üzerinden ulaşılmaktadır. Ayrıca Belevi-Ayvacık mahallesinden geçen Gölhisar ilçesine bağlı Yeşildere Mahallesi üzerinden Yapraklı Baraj Gölü manzaralı yoldan Gölhisar ilçe merkezine ulaşılmaktadır. Büyükşehir kanunlarına göre köylerimiz mahalle statüsüne alınmıştır.