Paşadere Parkı

Çameli Paşa Deresi Şehir Merkezin’nin hemen içerisinde yer alan yanındaki dağdan akan doğal ve buz gibi suyu ile dikkat çekiyor

Çameli şehir merkezine de 200 metre kadar yakında Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü, kamp alanları, dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

Dağdan Akan Şelale de görülmeye değerdir. Bölge doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, çadır kampı yapmak için uygun özellikte Şelalenin keyifli seyri eşliğinde piknik yapabilir, yeşillikler arasında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Paşa Deresi Mesire alanında Bahar ayındaki yeşil örtü, yazdaki serinlik, sonbaharda sarıdan kırmızıya dönen renkler ve kışın yalınlığı tabiatla bir olma duygularınızı coşturacaktır, yeşilin iç içe girdiği mesire yeri tabiat severlerin hayli ilgisini çekmektedir. Yeni oluşturulan sosyal tesisler ve oturma sahaları bölgenin çekiciliğini daha da artırmaktadır. Aileler, okul kafileleri ve benzeri kalabalık gruplar, Şehir içinde olmasına karşın içine serpilmiş yeşillik ve ormanda nefis bir gün geçirebilirler.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın Çameli İlçesi’ndeki Paşa Deresi Parkı’nda başlattığı düzenleme çalışmaları geçtiğimiz bahar ayı döneminde bitti. Paşa Deresi Parkı’nda yapılan çalışmada, parka oturma ve yürüme alanları, piknik alanları, çocuk oyun alanı,fitnesalanı,sö deposu, aydınlatma sulama sistemi ve peyzaj düzenlemesi yapıldı. Yaklaşık 9 bin metrekare alanı kapsayan çalışma tamamlanırken, Paşa Deresi Parkı dinlenmek isteyen vatandaşların yaz kış 24 saat boyuncayerli ve yabancı misafirlerin hoşça vakit geçirebilecekleri bir mesire alanıdır. »