Kuzey Afrika sıcaklarının etkili olduğu Ege Bölgesi’nde çok sayıda kişi, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN’ın Yurdu etkisine altına aşırı sıcaklar nedeniyle bunalan vatandaşları serin ve yayla iklimi etkisinde olan Çameli İlçesine gelin çağrısına kulak verdi

Çameli Buz Gibi

Denizli’de kışın kar, yazın ise doğal klima keyfini yaşamak isteyen kişiler Denizli’nin en serin ilçesi olan yayla konumundaki Çameli ilçesini tercih etti. Denizli’den gelen vatandaşlar “Biz, Denizli’de yaşıyoruz ve orada hava sıcaklığı 45 derece civarında. Havaların bunaltıcı olması sebebiyle Çameli ilçesine geldik. Burası gerçekten çok serin gece buz gibi üşüdük üzerime yorgan çektik ve burada piknik yapmak,serin havasında gezinmek çok güzel.” İlçe’nin son derece serin ve huzurlu olduğunu belirterek eşiz doğal güzellikler ile karşılaştıklarını Çameli’de bulunmaktan memnun olduklarını dile getirdiler.

BOL OKSİJENLİ HAVASI VAR

Hafta Sonu Hava Sıcaklığının gündüz 28-30 akşamları ise 13 dereceye düştüğü Çameli’de nüfusun yaz aylarında iki kat arttığını söyleyen yetkililer . Bayramlarda nüfusun daha da arttığını belirten Denizli ve Muğla’nın sıcağından bunalanlar yaylalara kaçıyor Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları Vatandaşlarımızı bunalttı Hal böyle olunca vatandaşlar bir nebze serinlemek üzere Çameli’ye ,mahallelerine en serin yaylalarını tuttu. Çevre ilçelerden gelen vatandaşlar 2 gün olsa’da sıcağın etkisinden kaçarak Kolak Gölü,Yörük Oturağı ve Şelaleleri gezdiler.