FERAGATNAME

1. Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcının, bu durumu tur öncesi tur sorumlularına bildirmeleri gerekmektedir.
2. Kendi istekleri ile tura katılmaları halinde her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılana ait olacaktır. Bu sebeple meydana gelebilecek kazalardan bisiklet organizasyonunun herhangi bir yükümlülüğü olmayacak, reşit olanların kendilerine ait olacaktır.
3. Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım, adale, eklem rahatsızlıkları, epilepsi (sara) veya sağlık kuruluşlarınca ciddi bedensel aktivitelere katılmaya engel olarak tanımlanmış rahatsızlıkları bulunanlar organizasyon komitesine bunu bildirmekle yükümlüdürler.
4. Her katılımcı, tura katılmak için tehlikeli bir hastalığını olmadığını kabul ve beyan eder.
5. Sağlık giderleri katılımcıya aittir.
6. Tura katılacak kişinin bisikletinin bakımları yapılmış, yedek iç lastik, alyon seti, yama seti ve bisiklet pompasının yanında olması gerekmektedir.
7. Dış lastiklerinin dağ bisikleti lastiği olması zorunludur. Tur esnasında bisikletinde doğabilecek arızaların giderilmesinde kullanılabilecek bütün bisiklet ekipmanlarının ücreti katılımcıya aittir.
8. Katılımcılar bu koşulları sağlamakla yükümlüdürler.
9. Katılımcı, tur süresince KASK VE ELDİVEN takmak zorundadır. Bisiklet KASK’ ı olmayan katılımcı tura katılamaz.
10. Katılımcının sürüş halindeyken kask kullanmaması sebebiyle yaralanması veya ölümlü kazaya uğraması hallerinde meydana gelecek zararlardan tamamen katılan sorumludur, turu düzenleyen organizasyon komitesi ve tur içinde yer alan tur sorumlularının yükümlülüğünün bulunmadığını kabul eder.
11. Katılımcı, Tur grubunun başındaki öncüyü, sonunda artçıyı gözler; öncüyü geçmeyeceğini, artçının arkasında kalmayacağını, kalması durumunda o günkü turu sonlandıracağını taahhüt eder.
12. Aksi belirtilmedikçe en fazla ikili sıra halinde yol alınır. Öndeki ile bir bisiklet boyu mesafe bırakılır. Mecbur kalmadıkça öndeki bisikletli geçilmez, geçilme ya da zorunlu ve ani durma gerektiren durumlarda sesli olarak uyarılır.
13. Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.
14. Her bir katılımcı tura katılmakla, turda görevli personelin her türlü uyarısına uymayı, güvenlik ihlali doğurabilecek davranışları yapmamayı, mola, yemek, tur başlama ve bitiş saatlerine uymayı taahhüt eder.
15. Her katılımcı ancak ve ancak başvuru formunu doldurup, katılım koşullarını kabul edip, organizasyon ücretini belirtilen hesaba yatırdıktan sonra tura kesin katılma hakkını kazanır.
16. Tur ücretini yatıran her katılımcıya, tur süresince belirtilen saatlerde olmak üzere yemek, barınma ve teknik servis alanından faydalanır.
17. Ulaşım, bisiklet ekipman ve içecek ücretleri katılımcıya aittir.
18. Katılımcı olarak anılan kişi, başvurusunu internet üzerinden yapan ve tur ücretini yatıran kişidir.
19. Tur komitesi, bu belgede geçen ya da tarafınca belirlenen katılım koşullarını değiştirme veya yeniden düzenleme hakkını kendinde saklı tutar. Kesin kayıttan sonra yapılabilecek değişiklikleri her katılımcı kabul edip uymayı taahhüt eder.
20. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.
21. Her katılımcı, bu tura katılmakla yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.
Yukarıda belirtilen 21 maddeyi okuyup anladığımı beyan ederim.

İsim Soyisim
Tc. No:
İmza